Przedwczesny wytrysk to ejakulacja następująca w ciągu minuty od włożenia członka do pochwy lub jeszcze przed zbliżeniem. Może być wynikiem zarówno zaburzeń fizycznych, jak i psychicznych.

Zaburzenia sprawności seksualnej, a andropauza

Andropauza to zjawisko, które jest swojego rodzaju wejściem w okres starości. Wówczas to w organizmie mężczyzny dochodzi do licznych zmian o charakterze hormonalnym, których konsekwencje są bardzo różne.

Andropauza wpływa na szereg funkcji seksualnych, a konkretniej:

  • Przerost gruczołu prostaty
  • Problemy z osiągnięciem erekcji
  • Problemy z potencją
  • Brak ochoty na seks
  • Przedwczesną ejakulację

Nie jest jednak tak, że każdy mężczyzna, który wchodzi w okres starości boryka się z takowymi objawami. Problemy tego typu dosięgają co drugiego mężczyznę. Co z pozostałymi?

Wielu mężczyzn cieszy się pełną sprawnością seksualną przez całe życie. Z czego to wynika? Dlaczego u jednych zachodzą takie zmiany, a inni są oszczędzani?

Zaburzenia sprawności seksualnej

Otóż, to jak przebiega andropauza uwarunkowane jest przez szereg czynników indywidualnych, ze szczególnym uwzględnieniem prowadzonego stylu życia. Im bardziej pro-zdrowotny tryb życia prowadzi dany mężczyzna, tym większa szansa na uniknięcie komplikacji związanych z zaburzeniami sprawności seksualnej.

Zdrowy tryb życia jako forma profilaktyki przed zaburzeniami sprawności seksualnej

Prowadzenie zdrowego trybu życia to przede wszystkim dbałość o dietę, aktywność fizyczną oraz brak stosowania jakichkolwiek używek. Ważne są również regularne badania oraz regularny rytm dobowy. Co więcej – stosowanie suplementów diety takich jak żeń-szeń, korzeń maki i wielu innych może mieć fundamentalne znaczenie dla utrzymania pełnej sprawności seksualnej.

Pamiętaj – profilaktyka jest zdecydowanie skuteczniejsza, aniżeli leczenie. Ponadto, z całą pewnością jest mniej kosztowna i mniej wymagająca.

Jak leczyć zaburzenia sprawności seksualnej?

Zaburzenia erekcji to bardzo powszechne schorzenie, które potrafi wprawić mężczyzn nawet w depresję. Dla mężczyzn to temat tabu, bardzo niechętnie o tym mówią. Wynika to z faktu, iż sprawność seksualna jest dla nich niezwykle istotna i nawet najmniejsze defekty nie są mile widziane.

Leczenie zaburzeń potencji jest możliwe. Istnieje wiele metod, niestety żadna nie gwarantuje 100% skuteczności. W wielu przypadkach leczenie jest długofalowe. 

Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy zdiagnozować przyczyny występowania problemu. Do tego niezbędna będzie konsultacja ze specjalistą – urologiem.

Przyczyny występowania problemu mogą mieć charakter fizjologiczny oraz psychologiczny. W zależności od diagnozy ustala się konkretną ścieżkę leczenia. Nierzadko stosuje się leczenie dwufazowe – zarówno psychologiczne, jak i fizjologiczne.

zaburzenia sprawności seksualnej

Leczenie zaburzeń bez interwencji lekarskiej

Mimo, że problem jest bardzo poważny, to wielu mężczyzn decyduje się na podjęcie leczenia na własną rękę. Jest to możliwe między innymi dzięki środkom dostępnych bez recepty. Czy są one skuteczne? Jakie wykazują działanie?

Oczywiście tego typu preparaty są w stanie pomóc. Niestety, nie w każdym przypadku. Największą wadą takowych rozwiązań jest fakt, iż działają doraźnie – tzn. Należy stosować je bezpośrednio przed stosunkiem (od kilkunastu do kilku godzin przed zbliżeniem). To z całą pewnością nie jest zbyt komfortowe rozwiązanie.

Istnieją jednak preparaty o udowodnionej skuteczności, które pozwalają wyleczyć zaburzenia poprzez codzienną suplementację. Takim działaniem wykazuje się Member XXL (memberxxl.pl) – kompleksowa formuła, która nie tylko pozwoli uporać się zaburzeniami potencji, ale także powiekszyć członka.

Pamiętaj jednak, że leczenie na własną rękę zazwyczaj daje gorsze rezultaty, aniżeli leczenie po konsultacji ze specjalistą. Leczenie farmakologiczne jest bowiem zwykle skuteczniejsze, aniżeli stosowanie suplementów diet bez recepty.