W związku ze sporym zainteresowaniem artykułem traktującym o lekach na prostatę – postanowiliśmy uzupełnić zestawienie o kolejne trzy produkty. Zapoznajcie się z takimi informacjami jak: działanie, przeciwwskazania, opinie, cena oraz skład. Tym razem pod lupę bierzemy takie produkty jak: Prostamin, Rutiver oraz Prostogal.

 1. RutiverRutiver to preparat, którego producentem jest Biovena. Środek ten oparty jest na naturalnych esktraktach z roślin, l-karnitynie, likopenie i minerałach. Dedykowany jest mężczyznom borykającym się z dolegliwościami wynikającymi z przerostu gruczołu krokowego.

  Rutiver – działanie

  Składniki zawarte w kapsułce Rutiver przyczyniają się do łagodzenia objawów przerostu prostaty oraz: zachowania energii i sił witalnych; wspierania przepływu moczu; utrzymania odpowiedniego poziomu testosteronu we krwi; utrzymania prawidłowej kondycji skóry, włosów i paznokci; wspierania przemiany energetycznej.

  Rutiver – stosowanie i przeciwwskazania

  Producent zaleca przyjmować jedną kapsułkę dziennie. Produkt należy popijać dużą ilością płynu (najlepiej wody) – 200-300ml.

  Przeciwwskazania do stosowania preparatu to nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.

  Rutiver – skład

  Rutiver to preparat w którego skład wchodzą: ekstrakt z pestek dyni , żelatyna, substancja wypełniająca – celuloza, ekstrakt z owoców granatu, ekstrakt z owoców palmy sabalowej, cynk, ekstrakt z korzenia żeń-szenia, L-arginina, witamina E, niacyna, miedź, substancje przeciwzbrylające – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu; kwas pantotenowy, witamina B2, witamina B1, witamina B6, ekstrakt z owoców pomidora, witamina B12, biotyna, barwnik- dwutlenek tytanu.

  Rutiver – cena

  Opakowanie zawierające zapas jednomiesięczny (30 kapsułek) to koszt oscylujący w granicach 30-35 złotych.

Rutiver – opinie

Rutiver to suplement diety, który nie jest znany zbyt dużej liczbie mężczyzn. Pozostający w cieniu takich środków jak Prostamol Uno, czy Doppelherz Aktiv środek opiniowany jest w przeróżny sposób.

Nie mniej jednak, trzeba mieć na uwadze, że jest to suplement łagodzący objawy. Jego stosowanie owszem – może wykluczyć objawy prostaty (częstomocz, słaby strumień), ale niekoniecznie okaże się rozwiązaniem eliminującym problem.

 1. ProstogalProstogal to suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych. W jego skład wchodzi olej z pestek dynii, czyli znakomite źródło: fitosteroli oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6.

  Prostogal – działanie

  Prostogal to preparat, który może być zażywany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzny. Nie jest ściśle dedykowany osobom borykającym się z prostatą, choć często można spotkać się z takim zaleceniem.

  Prostogal wspomaga prawidłową pracę gruczołu krokowego i oddawanie moczu. Jest suplementem diety, który wpływa na utrzymanie funkcji pęcherza moczowego.

  Prostogal – stosowanie i przeciwwskazania

  Zaleca się przyjmować sześć kapsułek dziennie (6x 500mg) w trzech porcjach: rano, w południe oraz wieczorem.

  Do stosowania preparatu nie ma przeciwwskazań, za wyjątkiem nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

  Prostogal – skład

  W jednej porcji produktu (dwie kapsułki) znajduje się 0,428g kwasów tłuszczowych wielonienasyconych, 0,168g kwasów tłuszczowych jednonienasyconych, 0,092g kwasów tłuszczowych nasyconych oraz Fitosterole.

  Prostogal – cena

  Jednomiesięczny zapas (opakowanie ze 150 tabletkami – największe) to koszt oscylujący w granicach 30 złotych.

  Prostogal – opinie

  Trudno oczekiwać od tego preparatu, że jego skuteczność będzie wyjątkowo wysoka. To swoisty suplement diety, który dostarcza wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega-6, które równie dobrze mogą znaleźć się w naszej diecie (głównie w rybach).

  Dlatego też, trudno opiniować ten preparat w kontekście walki z prostatą. Owszem, może mieć wpływ na funkcjonowanie gruczołu krokowego ale z całą pewnością nie w takim stopniu jak inne, dedykowane środki.

 1. ProstaminProstamin to produkt firmy Pharmacy Laboratories. Ten suplement diety dedykowany jest dla mężczyzn borykających się z problemami prostaty, tudzież jej przerostem.

  Prostamin – działanie

  Prostamin to środek dostępny bez recepty, dedykowany mężczyznom w wieku powyżej 40. roku życia. Łagodzi objawy przerostu gruczoły krokowego, tj.: częstomocz; przerywany strumień moczu; częste oddawanie moczu w nocy; utrzymanie prawidłowej ilości testosteronu we krwi.

  Prostamin – stosowanie i przeciwwskazania

  Producent zaleca stosować dwie tabletki dziennie. Preparat należy popijać dużą ilością wody (200-300 ml).

  Przeciwwskazaniem do stosowania tego preparatu jest nadwrażliwość (alergia) na którykolwiek składnik leku.

  Prostamin – skład

  W kapsułce Prostamin znajdują się następujące składniki: suchy ekstrakt z nasion dyni zwyczajnej, substancja wypełniająca, suchy ekstrakt z korzenia pokrzywy zwyczajnej, suchy ekstrakt z owoców, palmy sabalowej, suchy ekstrakt z kory śliwy afrykańskiej, skrobia ziemniaczana, witamina E, substancja utrzymująca wilgoć, substancja przeciwzbrylająca, cynk, witamina B6.

  Prostamin – cena

  Cena tego suplementu diety to około 20-30 złotych za zapas na jeden miesiąc (60 kapsułek).

  Prostamin – opinie

  Suplement łagodzący objawy prostaty Prostamin to środek o niezbyt dużej popularności. Dlatego też, liczba opinii znajdujących się w Internecie nie jest zbyt duża. Nie mniej jednak, ich wydźwięk jest bardzo różny – spotkać się można z zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi recenzjami.

  Preparat kosztuje zaledwie 20-30 złotych, co sprawia, że trudno oczekiwać po nim jakichś wyjątkowych właściwości.